X
GO

Brochures

Nitraten in drainagewater reduceren met mobiele zuiveringsinstallatie

Nitraten in drainagewater reduceren met mobiele zuiveringsinstallatie

In het kader van het LA-traject 'Innoverende aanpak voor nitraatreductie in land- en tuinbouwgebieden'

Ondanks een strenge en doordachte bemesting spoelen er bij openluchtteelten nog te vaak nitraten door via het drainagewater. Deze nitraten kunnen een overschrijding van de nitraatnorm aan het MAP-meetpunt veroorzaken. Een zuiveringstechniek uit de glastuinbouw werd aangepast voor de denitrificatie van velddrainagewater. De eerste installatie wordt dit najaar operationeel.

woensdag 6 september 2017/Auteur: Elise/Number of views (10827)/Comments (0)/
Categories: NieuwsAfvalwater
Normen voor water om te beregenen?

Normen voor water om te beregenen?

Waterkwaliteit moet voldoen aan de kwaliteitsnormen die we kunnen indelen naar gelang de chemische en microbiologische normen

Wanneer een landbouwer beslist zijn gewassen te beregenen, stelt men niet altijd de vraag of de waterkwaliteit wel voldoet. De inzetbaarheid van water voor beregeningsdoeleinden is afhankelijk van verschillende kwaliteitsnormen die we kunnen indelen naar gelang de chemische en microbiologische normen.

vrijdag 30 juni 2017/Auteur: Greet Tavernier/Number of views (11583)/Comments (0)/
Verwijdering van stikstof en fosfor uit drainwater en hergebruik van deze nutriënten

Verwijdering van stikstof en fosfor uit drainwater en hergebruik van deze nutriënten

NuReDrain - Nutritients Removal and recovery from Drainage Water

NuReDrain richt zich op de ontwikkeling van een technologie voor het recupereren van fosfor (P) en het verwijderen van fosfor (P) en stikstof (N) in agrarische reststromen, zoals in drainagewater en spuistroom. Door implementatie van dergelijke technologieën kan de nutriëntenemissie naar het oppervlaktewater verder gereduceerd worden, met behoud van de landbouwproductiviteit op het huidige niveau. De effectiviteit van P en N verwijdering van veel van deze technologieën zijn al bewezen op labo- en kleine pilot-schaal, maar zijn nog niet opgeschaald.

vrijdag 24 februari 2017/Auteur: Elise/Number of views (13383)/Comments (0)/
Categories: NieuwsAfvalwater
Verwijdering van fosfor uit spuistroom bij sierteeltbedrijven

Verwijdering van fosfor uit spuistroom bij sierteeltbedrijven

Europees North Sea Region project NuReDrain, het vervolgproject op FOSCAP

Binnen het FOSCAP-project werd een eenvoudige filter ontwikkeld die in staat is fosfor te filteren uit spuistroom van sierteeltbedrijven. Deze filter werd zowel op praktijkbedrijven als op het Proefcentrum voor Sierteelt uitgetest.

vrijdag 24 februari 2017/Auteur: Elise/Number of views (12732)/Comments (0)/
Categories: NieuwsAfvalwater
Verwijderen van fosfor uit spuistroom

Verwijderen van fosfor uit spuistroom

In het kader van het FOSCAP-project ‘Fosfaatreductie in spuistroom van sierteeltbedrijven via innovatieve fosfaatcaptatie’

Het FOSCAP-project introduceert in de sierteelt een technisch eenvoudige en innovatieve filter voor fosfaatcaptatie uit spuistroom. Deze filter is gevuld met ijzerkorrels met een zandkern (= IOCS of Iron Oxide Coated Sand) of met een granulaat van steekvast ijzerslib. Niet alleen in de sierteelt, maar ook in de groententeelt, op melkveebedrijven en in slachthuizen bevat het afvalwater te veel fosfaten en kan de fosforfilter een oplossing bieden.

dinsdag 26 juli 2016/Auteur: Elise/Number of views (66468)/Comments (0)/
Categories: NieuwsAfvalwater
RSS
12345

Contact

Karreweg 6

9770 Kruisem

 

 0032 (0)9 331 60 84

   info@waterportaal.be

Met steun van