X
GO

Brochures

‘De Fertigatie bijbel’ een praktisch boek met meer dan 125 technologieën

‘De Fertigatie bijbel’ een praktisch boek met meer dan 125 technologieën

In het kader van het Horizon 2020 Fertinnowa-project 'FERTINNOWA - Transfer of INNOvative techniques for sustainable WAter use in FERtigated crops'

Op 28 april 2018 lanceerde het Europese thematische netwerk FERTINNOWA ‘De Fertigatie bijbel’. Dit is een waardevolle bron van praktische informatie rond fertigatie- en irrigatietoepassingen binnen de tuinbouwsector. Beschrijvingen van meer dan 125 technologieën werden in dit praktisch boek opgenomen. Auteurs uit meer dan 23 organisaties en praktijkcentra over gans Europa werkten mee aan deze publicatie.

maandag 14 mei 2018/Auteur: Elise/Number of views (17311)/Comments (0)/
S.O.Spuistroom (Slim Omgaan met Spuistroom)

S.O.Spuistroom (Slim Omgaan met Spuistroom)

Demoproject rond waterkwaliteit en duurzaam watergebruik gesteund door de Vlaamse overheid, Departement Landbouw & Visserij.

S.O.Spuistroom wil telers vertrouwd maken met de waaier aan zuiveringstechnologieën die (bijna) op de markt zijn. Dit project richt zich op zowel de verwijdering van stikstof en fosfor als op de zuivering van restanten van gewasbeschermingsmiddelen.

donderdag 26 april 2018/Auteur: Greet Tavernier/Number of views (9499)/Comments (0)/
De bouw van een fytobak

De bouw van een fytobak

In het kader van het demoproject: Sensibilisering rond puntvervuiling en bio-zuiveringssystemen in alle land- en tuinbouwsectoren in West- en Oost-Vlaanderen of Bioremediatie West

Voor de opbouw van de fytobak zijn heel wat variaties mogelijk. Het principe blijft echter steeds hetzelfde. In de film wordt één uitvoering beschreven met hieronder de benodigdheden. Neem ook een kijkje in de brochure 'Zuivering van restvloeistoffen van het spuittoestel: praktische-leidraad'

zaterdag 25 juni 2016/Auteur: Elise/Number of views (11917)/Comments (0)/
Bouw je eigen biofilter!

Bouw je eigen biofilter!

Terugblik op de demodagen 'Bouw je eigen biofilter'

Telers zijn er zich steeds meer van bewust dat spoel- en restvloeistoffen met gewasbeschermingsmiddelen niet zomaar in het oppervlaktewater mogen terecht komen. Er werd hiervoor 2 jaar lang intensief campagne gevoerd door het PCG en alle andere proefcentra in Vlaanderen. De jaren ervoor onderzochten deze centra de juiste en meest haalbare oplossingen. Dat onderzoek rendeert nu in een advies op maat voor de sector. Het principe blijft echter steeds hetzelfde. In de film wordt één uitvoering beschreven met hieronder de benodigdheden. Neem ook een kijkje in de brochure 'Zuivering van restvloeistoffen van het spuittoestel: praktische-leidraad'.

vrijdag 25 maart 2016/Auteur: Elise/Number of views (16535)/Comments (0)/
FOSCAP-project van start!

FOSCAP-project van start!

februari 2015

Het FOSCAP-project (acroniem voor “Fosfaatreductie in spuitstroom van sierteeltbedrijven via innovatieve fosfaatcaptatie”) demonstreert een eenvoudige en goedkope methode om fosfaten uit spuistroom te verwijderen door de chemische binding aan IOCS (Iron Oxide Coated Sand of ijzerkorrels met een zandkern) of aan granulaat van steekvast ijzerslib. Beide filtermaterialen zijn nevenproducten van de ontijzering bij drinkwaterbereiding en worden aangeleverd door het drinkwaterbedrijf Pidpa. 

vrijdag 25 maart 2016/Auteur: Elise/Number of views (12025)/Comments (0)/
RSS
123456

Contact

Karreweg 6

9770 Kruisem

 

 0032 (0)9 331 60 84

   info@waterportaal.be

Met steun van