X
GO

 

Hieronder vindt u een overzicht van het actueel nieuws. Via de tags kan u verder zoeken binnen een bepaald thema zoals bemesting, project, ...

Actueel Nieuws
PCS maakt deel uit van Europese Actiegroep rond Water

PCS maakt deel uit van Europese Actiegroep rond Water

In het kader van het project WIRE: Water & Irrigated agriculture Resilient Europe (AG112)

EIP Water staat voor European Innovation Partnership on Water en heeft als doel om innovaties te versnellen die Europese en wereldwijde maatschappelijke uitdagingen voor de watersector aanpakken. Het is een initiatief binnen de EU 2020 Innovation Union.

donderdag 26 april 2018/Auteur: Greet Tavernier/Number of views (8883)/Comments (0)/ Article rating: No rating
S.O.Spuistroom (Slim Omgaan met Spuistroom)

S.O.Spuistroom (Slim Omgaan met Spuistroom)

Demoproject rond waterkwaliteit en duurzaam watergebruik gesteund door de Vlaamse overheid, Departement Landbouw & Visserij.

S.O.Spuistroom wil telers vertrouwd maken met de waaier aan zuiveringstechnologieën die (bijna) op de markt zijn. Dit project richt zich op zowel de verwijdering van stikstof en fosfor als op de zuivering van restanten van gewasbeschermingsmiddelen.

donderdag 26 april 2018/Auteur: Greet Tavernier/Number of views (8997)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Wortelzakken in een pot-in-pot teeltsysteem: de ideale combinatie?

Wortelzakken in een pot-in-pot teeltsysteem: de ideale combinatie?

De grootste voordelen van een pot-in-pot systeem t.o.v. klassiek containerveld

Het pot-in-pot (PIP) systeem is veelbelovend en biedt potentieel om bijvoorbeeld de laanbomenteelt weer aantrekkelijk te maken, maar brengt ook een behoorlijke kost met zich mee. Het  demoveld op het PCS werd niet enkel aangelegd om dit teeltsysteem te kunnen optimaliseren, maar vooral om telers te informeren en duidelijkheid te bieden over de voor- en nadelen van dit teeltsysteem. In onze aanpak hebben we er dan ook voor gezorgd dat er een vergelijking gemaakt kan worden met een containerveld uitgerust met boomstelling voor de teelt van laanbomen (de klassieke boomstelling).

donderdag 26 april 2018/Auteur: Greet Tavernier/Number of views (8343)/Comments (0)/ Article rating: 3.8
Categories: Nieuws
NuReDrain test filtersystemen voor verwijdering van stikstof en fosfor uit spuistroom

NuReDrain test filtersystemen voor verwijdering van stikstof en fosfor uit spuistroom

Onderzoek naar technologieën om stikstof en fosfor uit land- en tuinbouwwater te verwijderen

Het Europese Interreg-project NuReDrain test bij het Proefcentrum voor Sierteelt (PCS) in Destelbergen een aantal innovatieve filtersystemen voor de verwijdering van stikstof en fosfor uit spuistroom.

donderdag 5 april 2018/Auteur: Elise/Number of views (10466)/Comments (0)/ Article rating: No rating
De groei en bedenkingen van druppelirrigatie

De groei en bedenkingen van druppelirrigatie

Een blik op de regio Valencia.

In het najaar van 2017 heeft de Universiteit van Valencia een kritisch artikel gepubliceerd over de groei en twijfels met betrekking tot druppelirrigatie in de regio Valencia. 

maandag 26 maart 2018/Auteur: Elise/Number of views (9971)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Categories: NieuwsIrrigatie
RSS
First2223242527293031Laatste pagina

Contact

Karreweg 6

9770 Kruishoutem

 

 0032 (0)9 331 60 84

   info@waterportaal.be

Met steun van